ÇİMSTONE

Yanardağ Mermer

Çimstone

Çimstone kuvars esaslı kompoze bir üründür. İtalyan Breton firması tarafından ileri teknolojik yöntemlerle imal edilmiştir. Çimstone içindeki doğal kuvars, eşsiz bir sağlamlık ve dayanıklılık elde edilmesini sağlar.

Kuvarsın doğal sağlamlığı, diğer malzemelere daha üstün gelmesini sağlar. Kuvars, doğal olarak 7 mohs sertliğine sahiptir. Bundan dolayı da elmasa en yakın doğal değerli taşlardan biridir.

Çimstone, yüksek çizilme, aşınma ve darbe dayanıklılığına sahiptir. Banyo ve mutfak tezgahları için en çok tercih edilen malzemelerin başında gelmektedir.

Çimstone özellikle banko, tezgah, zemin, cephe, merdiven gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Üstün kaliteli bir malzeme olması sayesinde kullanım alanları oldukça fazladır. Öte yandan kompakt bir yapıya sahiptir.

Bu sayede sıvı emmez. Leke tutmaz ve asitlerin yıpratıcı etkisine karşı yüksek dayanım gücü sergilemektedir.

Çimstone Özellikleri Nelerdir?

Çimstone farklı tasarım alternatiflerinde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Farklı renklerde üretilmesi ile tasarım için uygundur. Özellikle pigmentler ile renklendirilmiş olan ayna, cam, deniz kabuğu, pirinç talaşı gibi farklı malzemeler ile farklı görünümler elde edilebilmektedir.

Çimstone yeni nesil mimari çözümlerde alışılmadık tasarımların yaratılmasına olanak sunar. Çimstone sehpalarda ya da merdiven basamaklarında da kullanılabilmektedir. Estetik olmasının yanı sıra dayanıklılığı sayesinde de tercih edilmektedir.

Çimstone malzemeler oldukça dayanıklıdır. Çizilme ya da hasar alma riski oldukça düşüktür. Gözeneksiz bir yapıya sahiptir. Bu sayede leke tutma özelliği bulunmamaktadır.

Nemli bir bezle silinmesi yeterlidir. Ekstra bakım yağlarına ya da ağır kimyasal malzemeler ile temizlenmesine gerek yoktur.

Çimstone Nasıl Temizlenir?

Çimstone doğal olarak hijyenik br malzemedir. Bundan dolayı da aşırı kirlenmelere ya da lekelenmelerine maruz kalmaz.

Tezgah üzerinde bulunan lekeleri temizlemek için nemli ve deterjanlı bir bezle silmek yeterli olacaktır. Çok inatçı lekeler için diğer temizlik malzemeleri kullanılabilir.

Geniş bir renk skalası da olan Çimstone dayanıklılığı yüksek bir ürün olsa da tahrip edilemez bir özelliği yoktur. Bundan dolayı da termal şoklar ya da ağır kimyasallar dayanım özelliklerinde zayıflamaya yol açabilir.

Bunun için kullanım özelliklerine dikkat etmek Çimstone’un ömrünü uzatması açısından önemlidir.

ÇİMSTONE MODELLERİ

UYGULAMALAR

TOP